SE 6U Schedule & Standings

Participating Teams:

Hunter Park All-Stars Hopewell Mustangs
Winston Nationals Carroll County All-Stars
Druid Hills Red Devils Fayette All-Stars
Boynton Bombers Warner Robins Tribe
Archer All-Stars

6U Schedule

DateGameTimeResultsField
2019-05-17 18:00:00May 17, 2019 Winston Nationals vs Carroll County All-Stars 18:00:006:00 pm9 - 10
Hunter Memorial Park- Yellow Field
2019-05-17 19:30:00May 17, 2019 Archer All-Stars vs Druid Hills Red Devils 19:30:007:30 pm22 - 12
Hunter Memorial Park- Yellow Field
2019-05-18 09:30:00May 18, 2019 Hunter Park All-Stars vs Boynton Bombers 09:30:009:30 am11 - 19
Hunter Memorial Park- Yellow Field
2019-05-18 11:00:00May 18, 2019 Hopewell Mustangs vs Fayette All-Stars 11:00:0011:00 am10 - 11
Hunter Memorial Park- Yellow Field
2019-05-18 12:30:00May 18, 2019 Warner Robins Tribe vs Boynton Bombers 12:30:0012:30 pm17 - 9
Hunter Memorial Park- Yellow Field
2019-05-18 14:00:00May 18, 2019 Hunter Park All-Stars vs Hopewell Mustangs 14:00:002:00 pm5 - 20
Hunter Memorial Park- Yellow Field
2019-05-18 15:30:00May 18, 2019 Fayette All-Stars vs Warner Robins Tribe 15:30:003:30 pm16 - 7
Hunter Memorial Park- Yellow Field
2019-05-18 17:00:00May 18, 2019 Archer All-Stars vs Carroll County All-Stars 17:00:005:00 pm7 - 22
Hunter Memorial Park- Red Field
2019-05-18 17:00:00May 18, 2019 Winston Nationals vs Druid Hills Red Devils 17:00:005:00 pm20 - 25
Hunter Memorial Park- Yellow Field

Gold Bracket Seeds

  1. Carroll County All-Stars
  2. Fayette All-Stars
  3. Hopewell Mustangs
  4. Warner Robins Tribe
  5. Boynton Bombers

Silver Bracket Seeds

  1. Archer All-Stars
  2. Druid Hills Red Devils
  3. Winston Nationals
  4. Hunter Park All-Stars

THE 5 HIGHEST SEEDED TEAMS WILL BE SEEDED 1-5 AFTER POOL PLAY AND WILL BE PLACED INTO THE GOLD CHAMPIONSHIP BRACKET.

Sunday -  Gold Championship Bracket – (Hunter Park Yellow Field)

Game 1: (Sunday @ 8:00AM) - (Hunter Park Yellow Field) (Warner Robins Tribe vs. Boynton Bombers)
Winner: Boynton Bombers

Game 2: (Sunday @ 9:30AM) - (Hunter Park Yellow Field) (Fayette All-Stars vs. Hopewell Mustangs)
Winner: Fayette All-Stars
Game 3: (Sunday @ 11:00AM) - (Hunter Park Yellow Field) (Carroll County All-Stars vs. Boynton Bombers)
Winner: Carroll County All-Stars

Game 4: (Sunday @ 12:30PM) - (Hunter Park Yellow Field) Championship (Fayette All-Stars vs. Carroll County All-Stars)
Champion: Fayette All-Stars

** No time limit in Championship game.
** Highest seeded team will be home team in Championship bracket.

THE REMAINING 4 TEAMS WILL BE SEEDED 1-4 AFTER POOL PLAY AND WILL BE PLACED INTO THE SILVER CHAMPIONSHIP BRACKET.

Sunday -  Silver Championship Bracket – (Hunter Park Yellow Field)

Game 1: (Sunday @ 2:00PM) - (Hunter Park Yellow Field) (Druid Hills Red Devils vs. Winston Nationals)
Winner: Winston Nationals

Game 2: (Sunday @ 3:30PM) - (Hunter Park Yellow Field) (Archer All-Stars vs. Hunter Park All-Stars)
Winner: Archer All-Stars

Game 3: (Sunday @ 5:00PM) - (Hunter Park Yellow Field) Championship (Winston Nationals vs. Archer All-Stars)
Champion: Archer All-Stars

** No time limit in Championship game.
** Highest seeded team will be home team in Championship bracket.

YOUR POSITION IN THE STANDINGS TABLE DOES NOT REFLECT YOUR SEED FOR BRACKET PLAY! THIS TABLE DOES NOT CALCULATE HEAD-TO-HEAD MATCH-UPS DURING POOL PLAY. EACH TEAM WILL BE ASSIGNED A SEED FOR EACH BRACKET AND THAT WILL BE POSTED ABOVE!

6U Standings

PosTeamWLTRADiffRS
1Carroll County All-Stars200161632
2Fayette All-Stars200171027
3Hopewell Mustangs110161430
4Warner Robins Tribe11025-124
5Boynton Bombers11028028
6Archer All-Stars11034-529
7Druid Hills Red Devils11042-537
8Winston Nationals02035-629
9Hunter Park All-Stars02039-2316